Тиждень циклової комісії «Фізико-технічних, природничих, математичних, комп’ютерних дисциплін, Захисту України та фізичної культури»
Відповідно до плану роботи навчального закладу та циклової комісії «Фізико-технічних, природничих, математичних, комп’ютерних дисциплін, Захисту України та фізичної культури» на 2020 – 2021 н. р. в період з 12 по 16 квітня 2021 року з метою підвищення зацікавленості здобувачів освіти до вивчення предметів циклу, формування у них позитивних емоцій, збагачення світогляду, винахідливості та захоплення новими знаннями було проведено низку цікавих заходів.
Тиждень розпочався «ранковою руханкою» фізкульт-хвилинкою “В здоровому тілі – здоровий дух” від викладачів циклової комісії, яку здобувачі освіти мали змогу переглянути у своїх Viber-групах.
Викладач, кандидат педагогічних наук Ігор Лаврентійович Семещук 13 квітня провів показову лекцію з астрономії «Таємниці Сонячної системи» у групі 01-Б. Людство вже понад 60 років запускає в космічний простір апарати для дослідження Місяця, Сонця, астероїдів, комет та інших планет. Вивчення далеких куточків Сонячної системи — важливий напрямок наукової діяльності людини. Перш за все, це перший крок до колонізації інших планет, а значить, і до виживання людства як виду в разі, якщо на Землі, поки ще єдиному будинку людини, трапиться екологічна чи іншого роду катастрофа. Які напрямки вибрали вчені та чому так важливо відправити космічний корабель за межі Сонячної системи? На ці всі питання старалися відповісти, вивчаючи вже теперішні місії з вивчення космосу.
Також в понеділок показовий урок з математики на тему: “Математична грамотність. Розв’язування задач у форматі PISA” провела викладачка Тетяна Олександрівна Павлова у групи 91-Б. Студенти дізналися що ж таке математична грамотність та розглянути ряд цікавих задач з математики, ознайомилися з шляхами їх розв’язання та продемонстрували хороші знання з предмету.
13 квітня у групах 6 та 8, а 15 квітня в групах 01-ХМ, 01-Б, 91-Б було проведемо віртуальну подорож енциклопедією біологічних цікавинок. Варто зауважити, що група 01-Б під час подорожі переглянула виставку домашніх улюбленців. Активними учасниками заходу були: студентка групи 91-ХМ Ірина Максимчук та студенти групи 01-Б: Владислав Адамов, Катерина Басюк, Ілля Антонюк, Владислав Валько та Володимир Мельник.
У рамках тижня циклової комісії був проведений веб-квест по хімії. Метою квесту було підвищити навички роботи учнів та студентів із сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, мережею Інтернет; підвищити знання всіх учасників про безпечний Інтернет; сприяти розвитку ІТ-компетентності учасників навчально-виховного процесу. Початок заходу був 13.04 о 9.00, а завершився 15.04 о 19.00. Участь взяли 39 учасників з різних груп (учнівських та студентських). Завдання потребували нестандартного мислення та прояву логіки та всі 5 завдань мали практичний характер. До фінішу дійшли два учасники: Семенюк Юлія, студентка групи 01-ХМ, яка відповідно зайняла 1 місце та Кухар Павло, студент групи 91-Б – 2 місце.
14 квітня 2021 року для студентів першого курсу навчання (групи 01Б та 01ХМ) викладач Микола Володимирович Рубель провів виховний захід «Безпека дорожнього руху». Мета проведення заходу: розширити знання студентів про необхідність дотримання правил дорожнього руху; вивчити основні обов’язки студентів, як учасників дорожнього руху у якості пішоходів, пасажирів, велосипедистів; виховувати повагу до всіх учасників дорожнього руху. Девіз проведення заходу: «Щоб з вами не трапилось біди – будьте обережні на дорозі завжди!». На першому етапі заходу (теоретичному), викладач ознайомив студентів із ситуацією на дорогах за минулий 2020 рік як в Україні, так і за межами нашої області; розповів про основні причини виникнення ДТП, згідно статистичних даних Національної поліції України; ознайомив із змінами щодо адміністративної відповідальності за порушення ПДР для пішоходів і велосипедистів, відповідно до змін у Правилах дорожнього руху від 17 березня 2021року. На другому етапі заходу (практичному) студенти переглянули фільми «Обов’язки і права пішоходів», «Обов’язки і права пасажирів», «Вимоги до велосипедистів».
Цього ж дня викладач фізичної культури Роман Ігорович Мальований провів відкритий урок у групі 8 на тему: “Навчання техніці гри в теніс”. Учні під час заняття ознайомилися з правилами та технікою гри в теніс, всі учасники були дуже активними та знайшли море запитань до викладача. Сподіваємося, матимемо пережців тенісних турнірів у майбутньому!
15 квітня у формі онлайн-конференції на платформі Meet викладачка Юлія Миколаївна Зданюк провела пізнавальний урок з інформатики у групі 91-ХМ на тему: “Білл Гейц – людина, яка змінила світ!” Адже всі ми з вами знаємо хто такий Тарас Шевченко, Франко, Леся Українка, Пушкін, Колумб, Менделєєв, Піфагор і т.д. навіть тоді коли їх вже немає. А хто Такий Білл Гейтс? Білл Гейтс – це людина, яка змінила світ! Розпочалося знайомство з цією людиною, з вислова «Якщо вас немає в Інтернеті (соціальних мережах), вважайте, що ви не існуєте», – Білл Гейтс. Урок дав можливість дізнатися факти про життєвий шлях Білла Гейца, його вклад в розвиток інформаційних технологій; поглибити свої знання про видатних інформатиків світу та України; розвинути пізнавальний інтерес до комп’ютерних дисциплін, зокрема програмування, яке саме зараз активно вивчають студенти групи 91-ХМ.
Також, не зраджуючи традиціям, впродовж тижня ЦК студенти груп 01-Б та 01-ХМ готували свої персональні презентації та відео-ролики на тему: “Моє навчання в коледжі». За рішенням самих студентів цих навчальних груп, кращою обрали презентацію Юлії Семенюк.
Впродовж тижня циклової комісії студенти-першокурсники взяли активну участь в онлайн олімпіаді з інформатики “Всеосвіта Весна-2021” та порадували заклад освіти здобутими трьома ІІ та одним ІІІ почесними місцями. Отож, студенти групи 01-Б, Адамов Владислав, Антонюк Ілля та Мельник Володимир отримали дипломи переможців за ІІ місце, а Корева Богдан – диплом за ІІІ місце. Всім іншим учасникам олімпіади в їх особисті онлайн кабінети прийшли сертифікати учасників а директору коледжу, батькам дітей та викладачу Ю.М. Зданюк листи подяки за підготовку переможців.
В п’ятницю 16 квітня голова циклової комісії Руслан Олександрович Пінчук провів відкрите практичне заняття з електротехніки по темі: “Монтаж освітлювальної мережі” квартири (будинку). На занятті учні групи №6 ознайомилися з правилам техніки безпеки при користуванні інструментами, тонкощами монтажу освітлювальної мережі. Викладач на власному прикладі продемонстрував, як здійснюється монтаж освітлювальної мережі спальної кімнати житлового будинку. Заняття викликало в учнів неабиякий інтерес. Тепер можна сказати, що наші учні в подальшому зможуть не тільки будувати та опоряджувати, але й виконувати прості електромонтажні роботи по влаштуванню освітлювальної мережі.
Незважаючи на те, що всі заходи відбувалися дистанційно, за допомогою платформи Google Meet, тиждень пройшов в динамічному темпі. Всі переможці конкурсів отримали грамоти та дипломи. Тиждень був цікавим для здобувачів освіти і сприяв засвоєнню нових знань та вмінь з циклу “Фізико-технічних, природничих, математичних та комп’ютерних дисциплін, Захисту України та фізичної культури».
|