Тиждень історії та права
З 6.12 по 10.12.2021 року в навчальному закладі проводився тиждень історії та права, який має на меті підвищити рівень історичної та правової культури учнів та студентів, а також поінформованість здобувачів освіти щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту, поваги до історичних діячів та поглибленого вивчення історичних подій.
У рамках тижня було заплановано проведення в коледжі низку тематичних заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру, бесіди із здобувачами освіти з питань захисту прав людини; книжкові виставки про права людини та іншої літератури правового та історичного змісту.
6 грудня серед учнівських груп 2, 8 і 10 викладачем Кравчук І.В. була проведена онлайн олімпіада за допомогою сервісу Google Forms з предмета «Основи трудового законодавства». Диплом першого ступеня здобув учень групи 2 Коцюбайло Сергій. Дипломи другого та третього ступенів отримали відповідно учні групи 8 Регеза Михайло та Пащук Максим.
Урок-бесіду на тему «Маю право» у групі 11Бі організувала викладач Гузовець О.Ю., в ході якої студенти розглянули роль «Загальної декларації прав людини» та аналізували зміст статей Декларації, визначили значення захисту прав людини і громадянина в державі і відповідали на поставлені питання.
Під час проведення уроку студенти дискутували з питань правових відносин, використовувалась презентація з відеоматеріалами на правову тематику.
Метою уроку було навчити здобувачів освіти аргументовано відстоювати власну точку зору, активно мислити та бути правосвідомими громадянами держави.
В групі 01Б викладач провела урок-бесіду на тему «16 днів проти насильства», який присвячений Всеукраїнській акції, що проводиться з 25 листопада по 10 грудня. Під час уроку були розглянуті проблеми подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Студенти переглянули відеофільми про форми й види насильства та дискутували на тему його уникнення, говорили про рівність прав чоловіків і жінок та шляхи вирішення конфліктів.
10 грудня, у Міжнародний день прав людини, для здобувачів освіти Пацурківським М.А. була організована профілактична зустріч з Незгодою О.В. – старшим інспектором сектору ювенальної превенції. Капітан поліції Олександра Незгода розповіла учням і студентам про відповідальність неповнолітніх за скоєння адміністративного правопорушення, про булінг в навчальному закладі, сім‘ї, серед дітей, про відповідальність батьків за дітей, про поведінку в громадських місіях та у навчальному закладі.
В цілому захід спрямований на підвищення рівня обізнаності щодо правомірної поведінки, відповідальності за правопорушення.
Викладач Лебедюк Є.Н. провела показове заняття у групі 01Б з дисципліни «Всесвітня історія» на тему «Фундатор відродження української держави». На занятті, яке було присвячено 155-річчю від дня народження Михайла Грушевського, студенти-ведучі (Басюк Катя, Власов Вадим, Антонюк Ілля, Котелюх Юра) висвітлили походження М.Грушевського, його юнацькі роки, навчання, становлення як науковця і політичного діяча. Сценарій заняття супроводжувався показом слайдів і читанням віршів (Антонець Дмитро, Валько Вадим, Мельник Володимир, Свиридон Ростислав), а наприкінці були зачитані цікаві факти із життя М.Грушевського (Корева Богдан, Сорока Денис).
Метою заняття було розширити та поглибити знання студентів про життєвий шлях, політичну діяльність та історичну спадщину видатного історика і державного діяча Михайла Грушевського.
Викладач Гузовець О.Ю. провела олімпіади на платформі «На урок» з дисципліни «Історія України» у групах 11Б, 01Б і 01ХМ.
І місце – Дєдух Максим, Сорока Денис;
ІІ місце – Федорець Яна, Корева Богдан;
ІІІ місце – Гринчишин Артем, Котелюх Юрій.
7 грудня викладач Лисицина Б.Ю. провела інформаційно-виховний захід у групі 11 Б на тему «Еволюція уявлень про права людини». Метою заходу було ознайомлення студентів з історією становлення прав людини, формування правової компетентності у частині захисту основних прав і свобод особистості.
9 грудня у групі 91ХМ був проведений інформаційно-виховний захід «Шлюбно-сімейне законодавство України». Сім’я – міні-модель суспільства. Саме цим і обумовлено актуальність обраної теми у групі студентів старших курсів, адже щодо сім’ї та її ролі в суспільстві існує чимало різних поглядів. Студентам було надано інформацію про сутність понять «шлюб», «сім’я», історичні форми сім’ї та шлюбу, сформовано висновки про функції сім’ї як соціального інституту, надано роз’яснення щодо діючого законодавства України.
Під час проведення заходів викладач Лисицина Б.Ю. використовувала презентаційні матеріали.
На протязі тижня викладачі циклової комісії надавали можливість учням і студентам коледжу переглядати цікаві та пізнавальні відео матеріали з історії та права:
- Право на працю
- 10 грудня – День прав людини
- Історія права людини
- Я маю право
- Права людини та інтернет
- БудьVтемі. Про пенсійний вік, страховий стаж та умови виходу на пенсію за віком
- Вся історія України за 10 хвилин
- Європейські землі України / Імперія Україна
- Як Русь стала Україною
- Хабаровськ це Україна?
В бібліотеці коледжу була проведена виставка книг і видань про права людини, з історії України, а також літератури правового змісту на тему «16 днів проти насильства».