МОДУЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

28 січня 2025 року викладачі та студенти коледжу зібрались за круглим столом аби обговорити одну із найважливіших  проблем сьогодення,  швидкого забезпечення житлом як ВПО, так і інших верств населення.

Основна мета круглого столу – обговорення проблем і перспектив модульного будівництва в державіі та ознайомлення із типами швидкомонтованих будинків у містах України для людей, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Перша хвиля будівництва транзитних містечок в Україні почалася ще 2014 року. Тоді внаслідок збройної агресії рф  на території Донецької та Луганської областей тисячі людей покинули свої домівки. Вони були змушені шукати державну підтримку, щоб знайти житло в той час, коли Україна ще не мала подібного досвіду. Тож розселення внутрішньо переміщених осіб виявилося доволі непростим завданням.

Сьогодні кількість українців, які опинилися без даху над головою через руйнування або виїзд з окупованих територій, сягнула мільйонів. Проблема ж забезпечення цих людей житлом тільки загострилася. Для того щоб бодай частково врегулювати ситуацію, по всій країні почали з’являтися нові модульні містечка.

Як забезпечити ВПО постійною житловою площею – питання досі не вирішене.

За  останні  роки  модульний  спосіб  побудови  широко  набув  популярності  в  будівельній  індустрії.  Модульне  будівництво майже  на  50%  є  швидшим  і  дешевшим  методом  побудови,  ніж  традиційне.  Модульні будинки  являють  собою  будинки,  частини  яких зроблені на  заводі,  але зібрані на будівельному майданчику.

Тож учасники круглого столу: Дідовець А., Кравчук Н., Сташевський Д., Стрельбіцький Б., Терещук Д., під керівництвом Алексєйчук Ж.В.  взялися зʼясовувати  проблеми й те, що допоможе  поліпшити концепцію тимчасового помешкання.  Доповідачі продемонстрували різноманітні наробки, спрямовані на розвиток напрямку модульного будівництва в Україні.

Кожний з них вивчав різні типи швидкомонтованого модульного будівництва, проблеми та перспективи на майбутнє України.

Учасники заходу активно обговорювали, як самі конструкційні та об’ємно-планувальні рішення швидкого модульного  будівництва так і переймалися психоемоційним станом населення, адже модульні поселення нерідко зводять за лінією міста. Це заважає внутрішньо переміщеним особам інтегруватися у суспільство і вважати себе повноправними учасниками громадського життя.

Учасники  круглого столу дійшли висновку,  що тривале проживання в малих модульних приміщеннях контейнерного типу, низький рівень життя, погіршення матеріального становища через війну, на жаль призводять і до поглиблення соціальних проблем населення.

Якщо брати до уваги великоблокові, великопанельні, каркасні та монолітні у незнімній опалубці будинки то  тут перспективи побудувати і надалі отримати таке житло в межах міста, а не поза ними мають великі перспективи на існування.

Отже модульна  технологія  дозволяє переміщувати  модулі  і  створювати  різноманітні конфігурації,  що дає перевагу будівельникам зводити естетично привабиві будівлі. Зведення  модульних  будинків  завжди  має на меті вирішити якусь практичну задачу містобудування.

Всім учасникам велика вдячність за підготовку та участь в даному обговоренні, яку засвідчено відповідними сертифікатами.