Предметний тиждень циклової комісії викладачів філологічних дисциплін
Минають роки і століття, змінюються вірування і уподобання людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. В українській літературі є імена, що не потребують високих епітетів та означень, до них належить ім’я геніального українського поета Тараса Шевченка.
З 09 по 12 березня 2021 року у коледжі проходив тиждень циклової комісії викладачів філологічних дисциплін. Традиційно, перші весняні дні – це можливість згадати поетичні та прозові твори Великого Кобзаря, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне. Метою проведення тижня було показати велич і неповторність творчої спадщини Т.Г. Шевченка, її значення для розвитку української літератури, суспільства в цілому.
Цьогоріч тиждень розпочався участю представників коледжу у Всеукраїнському онлайн-марафоні «Єднаймо душі словом Кобзаря!», що тривав 09-10.03.2021 р.. Під час марафону студент групи № 91 ХМ Дем’янчук Дмитро уперше декламував авторську поезію «На твоїх творах я зростав», присвячену нелегкому життєвому та творчому шляху поета, викладач Субботіна К.Б. виконала а капела уривок з поеми «Тополя», також до участі у марафоні долучилися викладачі Лисицина Б.Ю., Милацька В.В., Алексєйчук Ж.В..
09 березня викладач Кухоцька О. Є. провела вікторину «Ми тебе не забули, Тарасе». Учні пригадали основні відомості життєвого шляху Кобзаря, декламували улюблені поезії та виконували цікаві завдання. Переможці були нагороджені призами, відзначені грамотами.
Викладач Кухоцька О.Є. на початку кожного уроку в групах проводила тематичні п’ятихвилинки «Відомий і невідомий Шевченко». Учні та студенти дізналися багато цікавої інформації, змогли поглянути на постать Кобзаря зовсім з іншої, нетрадиційної точки зору.
09 березня в групі № 3 викладач Милацька В.В. провела літературну хвилинку «Дерево життя Т.Г.Шевченка: правда чи фейк?». Учні із зацікавленням відкривали для себе нові, досі невідомі, сторінки біографії Кобзаря.
З метою осучаснення образу Т.Шевченка, учням групи № 6 викладач Милацька В.В. запропонувала роботу в рамках нового освітнього тренду: аналіз інтернет-мемів.
Студенти 1 та 2 курсів навчання з ентузіазмом долучилися до проведення тижня української літератури: підготували стінгазету та фотобутафорію; інші – впродовж тижня виконували різноманітні завдання онлайн-конкурсів на платформах «Всеосвіта» («Садок вишневий коло хати») та «На Урок» («Всеукраїнський конкурс # ТГШ207: Таємниця генія Шевченка»).
11 березня викладач Милацька В.В. провела відкритий урок-квест «Знаний і незнаний Шевченко» у групі № 91-Б, під час якого студенти рухалися по імітованих «станціях», де отримували різноформатні завдання на розвиток критичного мислення та ерудиції, а на підсумковому етапі заняття було проведено інтерактивну гру у програмі WORDWALL.
12 березня викладач Лисицина Б.Ю., спільно з викладачем Субботіною К.Б. та бібліотекарем Степчук Н.В. провели літературно-виховний захід «Ми зростали на творах Шевченка».
Захід відзначався емоційністю, віртуальними ілюстраціями картин Шевченка, виразним читанням поезій майстра слова, звучали записи пісень у сучасній обробці. Викладач Субботіна К.Б. та керівник гуртка Малиш Т.В. акапела виконували пісні: «Якби мені черевики», «По діброві вітер виє».
В рамках заходу викладач Лисицина Б.Ю. та бібліотекар Степчук Н.В. репрезентували увазі студентів книжково-ілюстративний куточок, що містив не тільки твори Т.Г.Шевченка та біографічні видання зі спогадами сучасників, а також і предмети побуту, що використовувались у ті далекі часи.
Упродовж тижня викладачі Кухоцька О.Є, Лисицина Б.Ю., Матченко С.М., Милацька В.В., Субботіна К.Б. показували презентації, відеофільми, проводили інформаційні п’ятихвилинки, тематичні диктанти, використовували різні форми проведення заходів, які сприяли кращому засвоєнню матеріалу, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залученню учнів та студентів до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей, як важливого чинника консолідації суспільства. Тиждень завершився нагородженням переможців, відзначенням активних учасників.
Творчість Кобзаря допомагає виховувати віру в творчі сили народу, здатність до співчуття, повагу до жінки-матері, людську гідність, честь, адже людське щастя, совість, відповідальність знайшли в його поезіях найповніше втілення. Це справжнє щастя для нації – мати такого поета, як Шевченко і справжнє щастя для педагога – бути посередником між ним і юним поколінням громадян України.
|