1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Він був заснований в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 33,4 мільйона жителів нашої планети заражені СНІДом, окрім того, приблизно 2,7 мільйона чоловік заражаються смертоносним вірусом щорічно. На сьогодні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для всіх країн. Нашій державі в цьому процесі належить сумне лідерство – 5 місце в світі за темпами розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу.
ВІЛ (Human Immunodeficiency Virus, HIV) – вірус імунодефіциту людини, що призводить до захворювання на СНІД. ВІЛ схильний до стрімких мутацій, передається через прямий контакт слизових оболонок або крові з рідиною тілесного походження. В ході ВІЛ-захворювання в однієї і тієї ж людини виникають все нові штами (різновиди) вірусу, що абсолютно різні за швидкістю відтворення і за своєю здатністю ініціювати і вбивати ті або інші типи клітин. Принципові відмінності цієї інфекції обумовлені надзвичайною складністю структури епідемічного процесу і багатофакторністю його розвитку.
Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні є однією з найтяжчих серед країн Східної Європи та Співдружності незалежних держав.
Хвороба протікає довго, має декілька стадій . Термін “синдром” означає сукупність симптомів хвороби . У кожному випадку захворювання на СНІД виявляють глибоке ураження імунної системи, а саме її недостатність, тому в назву включили “імунний дефіцит” Оскільки він виникає не при народженні, його назвали “набутим”
ВІЛ від однієї людини до іншої передається при:
- статевих контактах з інфікованою людиною;
- переливанні крові зараженого ВІЛ донора;
- пересадці органів; неодноразовому вживанні голок і шприців;
- проколюваннях частин тіла;
- татуюваннях.
Поради, які допоможуть Вам звести можливість зараження до мінімуму:
- будем інформовані;
- будем обачливі;
- будем розбірливі;
- будем чесними;
- будем обережними;
- не боятимемося лікарів.
28 листопада 2020 року відбулася виховна година – застереження «Снід: подумай про майбутнє – обери життя» у групі №01- Б. Класний керівник Стахнюк О.П. разом зі студентами розглянули способи інфікування,проглянули інформаційні відео ролики, прослухали коментарі фахівців та застереження інфікованих. Студенти активно долучалися до обговорення ,наводили цікаві факти,статистичні дані розповсюдження хвороби серед українців. Адже основним гаслом є,залишається і буде – здоровя та життя кожного. Отож , бережімо та піклуймося один про одного.
|